SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Země Visegrádu se utkaly v badmintonu

Kdy: 21.05.2011, Kde: Grez-Doiceau, Belgie

První ročník turnaje diplomatů a úředníků EU vyhrálo Slovensko těsně před Českem.

Slovensko v rámci svého předsednictví „Visegrádské čtyřky“ (V4) uspořádalo první ročník badmintonového turnaje smíšených družstev. Sportovní akce se konala v sobotu 21. května 2011 v městečku Grez-Doiceau. Slovenští pořadatelé byli nadšení po všech stránkách a sehnali i silné sponzory. Hlavním posláním bylo využít mimopracovních aktivit k navázání nových kontaktů.

V přátelské atmosféře strávily týmy Slovenska, České republiky, Polska a Maďarska celé odpoledne za intenzivního povzbuzování fanoušků z řad kolegů, přátel a rodinných příslušníků. Hrálo se po vzoru oficiálních mistrovství smíšených družstev, tedy ženská dvojhra, mužská dvojhra, ženská čtyřhra, mužská čtyřhra a smíšená čtyřhra, v modelu každý s každým.

Český a slovenský tým skončily se stejným počtem bodů, ale vzhledem k tomu, že v první řadě rozhoduje vzájemné skóre a Slovensko v napínavém a dlouhém souboji Českou republiku nakonec o jeden bod porazilo, stal se slovenský tým zaslouženým vítězem.

Na třetím místě se umístili Maďaři, kteří se s ohledem na probíhající předsednictví v Radě EU sešli ve skromném počtu a jediná maďarská zástupkyně tak musela odehrát všech dvanáct zápasů, které vyžadovaly ženskou účast. Poslední příčku obsadili Poláci, ale i oni dostali pěkné ceny a při jejich přebírání zdůraznili, že si svou reputaci vylepší během polského předsednictví, které začíná 1. července 2011.

Česká republika turnaj odehrála ve složení kapitán Milan Žaloudek (student Ph.D.), Eduard Oplatek (SZB), David Fanta (EK), Petr Sochman (EK), Dušan Gomboš (Volvo), Romana Polendová (SZB), Lenka Oplatková (na mateřské dovolené) a Jitka Fantová (EK).

 

badminton v4 110521 - plakat