SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Galileo nabízí šance i Čechům

(Archivní článek, platnost skončena 17.03.2013.)

Agentura GSA, která se letos přesouvá do Prahy, hledá nové zaměstnance, stážisty i dodavatele vybavení.

Již od 1. září 2012 má v Praze působit agentura pro evropský satelitní systém Galileo. Po lednovém podpisu hostitelské dohody nyní finišují práce na stavebních úpravách sídla v pražských Holešovicích i jeho zabezpečení a připravuje se technická infrastruktura.

Už teď ale instituce, jejíž plný název zní Agentura pro evropské globální satelitní navigační systémy (GSA), musí provádět některé podpůrné činnosti. Proto nabízí studentům nebo absolventům vysokých škol v oboru informatiky letní stáž. Během této stáže v Čechách budou mít možnost získat praktické zkušenosti s aplikací poznatků z dosavadního studia v oblasti IT, protože se budou přímo podílet na přípravě technické infrastruktury pro GSA.

Agentura dále předpokládá zadání většího počtu veřejných zakázek  souvisejících právě s novým sídlem GSA v Praze. První z nich je veřejná zakázka na dodání kancelářského nábytku, a to jak pro nové sídlo GSA v Praze, tak i pro další centra agentury v Evropě. To může být zajímavá výzva pro české firmy. Vzhledem k termínu zahájení provozu GSA mají další zakázky následovat v rychlém sledu.

Kromě materiální podpory hledá GSA i nové zaměstnance. Řada z těchto volných míst je vhodná i pro občany České republiky.

 

Další informace:

Foto: ESA