SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Otevření veřejné konzultace k otázce nekalých obchodních praktik v dodavatelském řetězci

(Archivní článek, platnost skončena 30.05.2013.)

do 30. 04. 2013

Evropská komise představila 30. ledna 2013 Zelenou knihu o nekalých obchodních praktikách v B2B dodavatelském řetězci, kterou otvírá veřejnou diskuzi na téma nekalých praktik ve všech dodavatelských řetězcích.  Představuje hlavní body problematiky a předkládá sadu otázek k diskuzi, které by měly pomoci najít řešení, jak posílit ochranu proti nekalým praktikám na národní i unijní úrovni. Současně by měly probíhat práce na studiích o dopadu potencionálních řešení.

Komise v Zelené knize vysvětluje současnou roztříštěnost přístupu  jednotlivých států k dané problematice, což je zároveň jedna z největších překážek rychlejšího rozvoje vnitřního trhu. Zelená kniha také poukazuje na neexistenci koncepčního přístupu na unijní úrovni. V současnosti existuje legislativa, která se ochrany proti nekalým praktikám týká spíše okrajově nebo pokrývá pouze její malou část. Komise v dokumentu předpokládá nezbytnost vytvoření společného souboru principů, na jejichž dodržování by dohlížela určená autorita.

Zainteresované subjekty mohou zasílat příspěvky do 30.4.2013. Konečné výstupy z diskuze plánuje Komise uveřejnit v polovině roku 2013.