SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Jak řešit potíže s vývozem mimo EU

Narazili jste při vývozu zboží mimo Evropskou unii na problémy, které narušují vaše obchodní aktivity, zvyšují náklady spojené s vývozem zboží a tím i cenu zboží, či snižují konkurenceschopnost vašich výrobků na místním trhu?

Generální ředitelství cel ve spolupráci se Stálým zastoupením ČR při EU v Bruselu pro vás připravilo zvláštní kontaktní místo, na které se v takovém případě můžete obrátit prostřednictvím kontaktů níže.

Platformou pro řešení těchto problémů totiž mohou být mimo jiné i společné výbory pro celní spolupráci (tzv. Joint Cooperation Customs Committees), na kterých zástupci EU (pracovníci Evropské komise – Ředitelství pro daně a cla, příp. zástupci členských zemí EU) a některých třetích zemí bilaterálně diskutují otázky spojené s širší celní agendou.

Právě zde nabízíme našim podnikatelům možnost prostřednictvím Evropské komise prezentovat jejich problémy.

V současné době funguje pravidelná spolupráce s následujícími zeměmi: Čína, USA, Japonsko, Švýcarsko, Rusko, Ukrajina, Turecko, Kanada, Chile, Mexiko. Nepravidelná pak s řadou dalších.

V prvním pololetí 2012 jsou plánovány následující JCCC: USA, Japonsko, Čína, Hong Kong, Chile, Mexiko, Turecko, Alžírsko a Libanon.

 

Pokud tedy cítíte, že by vám naše pomoc přišla vhod, neváhejte se obrátit na níže uvedené kontaktní adresy. V krátké době se vám ozve expert GŘC nebo SZB a domluví se s vámi na dalším postupu.

Kontaktní adresy:

  • GŘC: posta9400(at)cs.mfcr.cz
  • Stálé zastoupení ČR při EU: david_chovanec(at)mzv.cz

Do předmětu zprávy uvádějte prosím zkratku JCCC.