SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ambasády EU nabízejí stáže mladým absolventům

(Archivní článek, platnost skončena 31.12.2012.)

Kdy: 01.08.2012 - 19.09.2012, Kde: Brusel

Evropská služba pro vnější činnost otevřela program devítiměsíčních stáží pro čerstvé absolventy VŠ na rok 2013.

Evropská služba pro vnější činnost (ESVA) vyhlásila na svých stránkách program devítiměsíčních stáží na Delegacích Evropské unie ve světě nazvaný „Junior Professionals in the Delegations“. Stáže proběhnou v roce 2013 a jsou určeny čerstvým absolventům VŠ - mohou se jich zúčastnit absolventi bez praxe nebo s krátkou dobou praxe v maximální délce čtyř let.

Přihlášky se zasílají na adresu Národního kontaktního místa MZV ČR (nkm@mzv.cz) nejpozději do 19. září 2012. První kolo výběru kandidátů bude probíhat na Ministerstvu zahraničních věcí ČR, konečný výběr pak provede ESVA.

V rámci zahraniční služby EU budou stážisté zařazeni na politických, tiskových a informačních úsecích Delegací EU v různých zemích světa. Evropská komise pak přijímá stážisty na místa v její působnosti, tedy např. obchod, ekonomika a humanitární pomoc.

Mladí talentovaní absolventi díky stážím získávají po dobu devíti měsíců zkušenosti z oblasti zahraniční politiky. Za určitých okolností mohou být stáže prodlouženy o dalších devět měsíců.

Doporučujeme dobře prostudovat veškeré materiály týkající se této nabídky na stránkách ESVA.

Foto: Rada EU