SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podniky mají poslední možnost ovlivnit budoucí podobu jednotného trhu EU

Kdy: 25.02.2011, Kde: Brusel

Veřejná konzultace k Aktu o jednotném trhu končí v pondělí 28. února 2011.

Čtyři měsíce trvající veřejné konzultace k souboru návrhů Evropské komise, jehož konečná podoba výrazně ovlivní budoucnost vnitřního trhu EU, se chýlí ke konci. Posledním únorovým dnem skončí možnost podniků a občanů zasílat své názory a poznatky k tzv. Aktu o jednotném trhu, tedy souboru 50 návrhů opatření, který Evropská komise vydala 27. října 2010.

Smyslem konzultací je zapojit veřejnost do procesu výběru prioritních opatření, které Komise vyhlásí v dubnu a jež bude přednostně navrhovat ke schválení. Návrhy zasahují téměř do všech oblastí vnitřního trhu a mohou mít značný vliv na budoucí konkurenceschopnost EU, podnikatelské prostředí i práva evropských spotřebitelů.

Česká republika považuje za zvláště důležité  návrhy, které směřují k odstraňování bariér na vnitřním trhu a k lepšímu využití jeho potenciálu, a to zejména v oblasti duševního vlastnictví, sektoru služeb, digitálního trhu, malých a středních podniků či dopravní a energetické infrastruktury. ČR si naopak není jista, zda je v současnosti vhodná chvíle k přijetí společného konsolidovaného návrhu daně právnických osob či pro posilování kolektivních sociálních práv.

Konečnou podobu Aktu o jednotném trhu mohou ovlivnit i čeští občané a podnikatelé, pokud se do veřejné konzultace zapojí.

Další informace:

Další aktuality určené podnikatelům včetně důležitých veřejných konzultací naleznete v rozcestníku Stálého zastoupení "EU pro podnikatele".

Foto: EK