SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Další Češi uspěli v diplomacii EU

Kdy: 03.08.2011, Kde: Brusel

Dva čeští diplomaté budou novými velvyslanci Unie, další získali jiná místa v evropské zahraniční službě.

Česká republika získala další významná místa v právě budované Evropské službě pro vnější činnost (ESVA). Její šéfka, vysoká představitelka EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Catherine Ashtonová, jmenovala dva Čechy novými vedoucími Delegací Evropské unie (DEU) ve třetích zemích. Tomáš Uličný byl jmenován vedoucím Delegace EU v Súdánu a Robert Kopecký vedoucím Delegace EU v Guayaně. Oba zaměstnanci Ministerstva zahraničních věcí jsou mezi 25 novými unijními velvyslanci, které Ashtonová jmenovala ve středu 3. srpna 2011.

Na nejvyšších postech unijních delegací ve světě dosud z Čechů působí Jana Hybášková jako vedoucí DEU v Iráku, Pavel Svítil na pozici zástupce vedoucího DEU v Indii a pan Ivo Gombala ve funkci zástupce vedoucího DEU v Nikaragui.

Češi ovšem v posledních výběrových řízeních uspěli i na dalších pozicích. Zuzana Beranová získala pozici vedoucí politického oddělení DEU v Zimbabwe, Petr Havlík uspěl na místo experta na atomovou energii na multilaterální delegaci ve Vídni a Lubomír Frebort se stane politickým pracovníkem Delegace EU na Filipínách.

Další informace: