SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministři v Seville zváží, jak dál v ochraně klimatu

Kdy: 15.01.2010 - 17.01.2010, Kde: Sevilla, Španělsko

Španělské předsednictví pozvalo unijní ministry životního prostředí na neformální zasedání do Sevilly. Jednání, které proběhne od 15. do 17. ledna 2010, bude dominovat téma ochrany klimatu. Českou republiku bude zastupovat ministr životního prostředí Jan Dusík.

Na svém prvním společném jednání v tomto roce se ministři budou věnovat především hodnocení výsledků konference o změně klimatu, která proběhla v prosinci v Kodani. Budou diskutovat o dalších krocích, kterými je třeba na tuto konferenci navázat. Ty by pak měly na konci roku 2010 vést k uzavření nové dohody o změně klimatu na Zasedání konference smluvních stran Rámcové úmluvy o změně klimatu (UNFCCC) v Mexiku.

Ministři také projednají možnosti propojení problematiky ochrany klimatu a energetiky. Dalšími tématy bude zvyšování energetické účinnosti a přechod k „zelenější“ ekonomice.

Další informace o postupu EU v ochraně klimatu a o prioritách španělského předsednictví EU v oblasti životního prostředí naleznete v sekci Životní prostředí a klima.

Foto: Rada EU