SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nové projekty v oblasti životního prostředí mají zelenou

Kdy: 19.07.2011, Kde: Brusel

Celkem 183 projektů získá příspěvek 244 milionů eur z programu LIFE+. Jsou mezi nimi i dva projekty v ČR.

Hlavní finanční nástroj Evropské komise v oblasti životního prostředí, program LIFE+ 2010, poskytne peníze 183 novým projektům. Komise to odsouhlasila v úterý 19. července 2011.

Projekty se týkají mimo jiné ochrany přírody, změny klimatu, čistých technologií, informační a komunikační strategie v oblasti životního prostředí a jsou do nich zapojeny všechny členské státy včetně České republiky. Celkový objem předpokládaných investic Komise odhaduje na 530 milionů eur, z čehož evropský rozpočet přispěje 244 miliony.

Za Českou republiku bylo schváleno spolufinancování dvou projektů v rámci osy Politika a správa v oblasti životního prostředí celkem za 2,8 milionu eur. Jde o projekt České zemědělské univerzity v Praze, který se zaměřuje na udržitelnou energetickou politiku v regionech založené na interaktivní mapě zdrojů, a o projekt Institutu experimentální medicíny Akademie věd, zaměřený na inovativní metody monitoringu toxicity emisí dieslových motorů v prostředí městské dopravy.

Na program LIFE+ bylo pro období 2007 – 2013 vyčleněno celkem 2,1 miliard eur. Výzvy k předkládání návrhů jsou každoročně zveřejňovány Evropskou komisí.

Další informace:

Foto: EK