SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

EU se chystá na vyjednávání o klimatu a biodiverzitě

Kdy: 14.10.2010, Kde: Lucemburk

Ministři životního prostředí připraví pozici sedmadvacítky na klíčová mezinárodní jednání.

Jakou pozici bude zastávat Evropská unie na nadcházejících globálních jednáních o ochraně klimatu a biodoverzity? To by mělo být jasnější už tento týden. Ve čtvrtek 14. října 2010 se totiž v Lucemburku scházejí unijní ministři životního prostředí a právě příprava pozic Evropské unie na dvě významná mezinárodní jednání bude jejich schůzce dominovat. Jde o pozici na zasedání konference smluvních stran Rámcové úmluvy Organizace spojených národů o změně klimatu v Cancúnu od 29. listopadu ado10. prosince 2010 a na zasedání Konference smluvních stran Úmluvy o biologické rozmanitosti (CBD) v Nagoji od 18. do 29. října 2010.

Ministři budou dále na základě zprávy předsednictví diskutovat o pozici Rady k možnosti navýšit unijní závazek na redukci emisí skleníkových plynů do roku 2020, zejména dalších krocích a analýzách, které je třeba připravit ze strany Evropské komise. Tato diskuse navazuje na Sdělení Evropské komise, vydané k tomuto tématu dne 26. května 2010.

V další části jednání se ministři budou věnovat diskusi k možnosti omezení pěstování geneticky modifikovaných organismů na území příslušných členských států podle nového návrhu Evropské komise.

Česká delegace bude ostatní státy mimo jiné informovat o 6. zasedání smluvních stran Dohody o ochraně populací evropských netopýrů, které se uskutečnilo 20. až 22. září v Praze.

Foto: Rada EU