SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zelený týden se věnuje nakládání se zdroji

Kdy: 24.05.2011 - 27.05.2011, Kde: Brusel

V Bruselu se koná již jedenáctý ročník největší konference o politice životního prostředí.

Problematika úbytku a vyčerpání přírodních zdrojů, efektivní nakládání se zdroji, nové technologie a možnosti získávání i využití zdrojů se bude diskutovat na více než 40 zasedáních a prezentacích, které jsou součástí konference Zelený týden. Během jedenáctého ročníku největší konference o politice životního prostředí, která se koná v Bruselu od 24. do 27. května 2011, budou prezentovány i strategie státní správy i soukromých subjektů k možnosti přechodu na nízkouhlíkovou ekonomiku.

Cílem efektivního nakládání se zdroji je využití omezených zdrojů materiálů a surovin efektivním, inteligentním a dlouhodobě udržitelným způsobem. Příznivý výsledek efektivního nakládání se zdroji se projeví nejen snížením negativního vlivu na životní prostředí, ale přinese prospěch celé ekonomice Evropské unie, jejíž rozvoj je na dostatku kvalitních zdrojů a surovin závislý.

Efektivní nakládání se zdroji je součástí strategie Evropa 2020 a programovou prioritou komisaře pro životní prostředí Janeze Potočnika. Evropská komise proto v březnu tohoto roku připravila Sdělení ke stěžejní iniciativě strategie Evropa 2020 – Evropa účinněji využívající zdroje.

Nutnosti hospodárného nakládání s přírodními zdroji a riziku jejich vyčerpání se věnuje také nedávno zveřejněná zpráva Programu OSN pro životní prostředí (UNEP). 

Účast na zasedáních i prezentacích požádaných v rámci Green Weeku je otevřena veřejnosti a je zdarma. 

Další informace: