SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko mělo úspěch na zemědělských slavnostech v Bruselu

Kdy: 18.07.2010 - 20.07.2010, Kde: Brusel

Dvoudenní akce doprovázela velkou konferenci věnovanou budoucnosti společné zemědělské politiky EU.

Tisíce lidí navštívily v neděli 18. a v pondělí 19. července 2010 v centru Bruselu zemědělské slavnosti organizované pod patronátem Evropské komise. Slavnosti doprovázely dvoudenní konferenci „Budoucnost společné zemědělské politiky po roce 2013“. Ta neformálně ukončila veřejnou debatu vedenou s cílem získat co nejširší představu o náladách a názorech na toto zásadní téma, a to nejen od zemědělců samých.

Cílem slavností bylo přiblížit široké veřejnosti rozmanitost unijního zemědělství prostřednictvím prezentace národních kulinářských specialit a typických regionálních produktů. Velkolepá akce byla vyplněna řadou hudebních a tanečních vystoupení dokreslujících kulturní pestrost různých koutů Evropské unie.

A česká prezentace slavila velký úspěch. Před stánkem se neustále vinula dlouhá fronta lidí, kteří chtěli ochutnat pivo, víno, destiláty, sýry, utopence či nakládané okurky. K úspěchu přispěl nejen vhodně zvolený sortiment nabízených potravin a nápojů, ale i profesionální přístup pracovníků.

Gastronomickou prezentaci českého zemědělství a potravinářství vhodně doplnily propagační materiály ČR, o které byl velký zájem. Český stánek navštívil jak komisař pro zemědělství Dacian Ciolos, tak generální ředitel Evropské komise pro zemědělství Jean-Luc Demarty. Slavnostní večerní program potom vyvrcholil za tónů české cimbálovky Kapric odhalením nového loga EU pro ekologické potraviny.

Další informace:

 

galerie