SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čeští učitelé se v Bruselu zajímali o evropské projekty

Kdy: 07.05.2010, Kde: Brusel

Stálé zastoupení přivítalo delegaci padesáti učitelů z České republiky.

Návštěva padesátky českých pedagogů zavítala v pátek 7. května 2010 na Stálé zastoupení ČR při EU. Návštěvníci projevili živý zájem o roli České republiky v Evropské unii, o evropské vzdělávací programy a o možnosti, jak zapojit české školy do evropských projektů.

Na úvod zajímavého setkání se účastníci dozvěděli o úkolech a aktuálních problémech, které řeší Stálé zastoupení ČR při EU ve vztahu k tematice vzdělávání. Se zájmem se setkala také prezentace existujících evropských projektů, do kterých se české školy mají možnost zapojit. Šlo především o síť European Schoolnet, která nabízí celou řadu zajímavých zkušeností a aktivit pro jednotlivce i školy, a o Evropské centrum pro rozvoj profesního vzdělávání Cedefop, které poskytuje podrobné analýzy a statistiky z oblasti vzdělávání a nabízí evropským pedagogům možnost studijních návštěv v zahraničí.

Živou diskusi vyvolala podrobná informace o dotačních programech, zaměřených na mezinárodní spolupráci v oblasti školství, se kterými se již značná část účastníků v minulosti setkala a mohlo tak dojít k vzájemné výměně informací i zkušeností.

Program byl zakončen konkrétním a podrobným školením Františka Fořta z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy k Operačnímu programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, který nabízí finanční prostředky na další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení.

Setkání s delegacemi z České republiky či přednášky pořádá Stálé zastoupení pravidelně. Napomáhá tak zvyšování informovanosti o EU a o členství ČR v Unii.

Foto: MZV