SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ČR pomáhá nemocným dětem ze severní Afriky

Kdy: 29.06.2011, Kde: Benghází / Praha

První tři libyjské děti se srdečním onemocněním přiletěly na léčení v Česku.

Tři dětští pacienti spolu s doprovodem vždy jednoho dospělého přicestovali ve středu 29. června 2011 z Libye do České republiky, kde se budou léčit ve fakultní nemocnici Motole.

Nabídka léčení těžce nemocných dětí je součástí pomoci, kterou Česká republika nabídla Národní přechodné radě Libye při cestě prvního místopředsedy vlády a ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga a prvního náměstka ministra vnitra Jaroslava Hrušky do Benghází. Léčení v ČR proběhne v rámci rozšíření programu zdravotních evakuací MEDEVAC, které minulý týden schválila vláda.

Program MEDEVAC, který je v gesci Ministerstva vnitra, pomůže těžce nemocným dětem v Libyi a v dalších zemích severní Afriky. Ve spolupráci s dětským kardiocentrem Fakultní nemocnici v Motole a obdobnými centry v libyjském Benghází, které je pod kontrolou Národní přechodné rady, jsou vybíráni dětští pacienti, kteří kvůli probíhajícímu válečnému konfliktu nemohou podstoupit operace srdce přímo na místě.

V průběhu návštěvy Libye byla rovněž předána humanitární zásilka pro vybavení polní nemocnice, která je darem vlády České republiky a obecně prospěšné společnosti Člověk v tísni v celkové výši 2,5 milionu korun (100 tisíc eur). Polní nemocnice, pro kterou je vybavení určeno, leží v bezprostřední blízkosti bojů a denně přijímá oběti válečného konfliktu

Další informace:

Foto: Rada EU