SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

EU chce podpořit výrobce automobilů

Kdy: 06.06.2012, Kde: Brusel

Komise má do konce roku přijít s akčním plánem, jehož opatření mají klíčovému průmyslovému sektoru v EU pomoci překonat krizi.

Evropská komise připravuje akční plán pro automobilový průmysl, jenž má pomoci tomuto sektoru překonat krizi. Akční plán by měl být přijat letos na podzim. Informoval o tom místopředseda Komise zodpovědný za průmysl a podnikání Antonio Tajani na posledním jednání skupiny na vysoké úrovni CARS 21 dne 6. června 2012.

Automobilový průmysl je pro evropskou ekonomiku strategicky významný, protože mimo jiné představuje 12 milionů pracovních míst, obchodní bilanci ve výši 92 miliard euro a investice na vědu a výzkum ve výši 30 miliard eur. Plánované akce mají směřovat do tří oblastí, jimiž jsou podpora inovací, inteligentní regulace a internacionalizace.

Akční plán by měl být založen na zprávě, kterou schválila skupina CARS 21 dne 6. června. Tato obsáhlá zpráva vytváří ucelenou vizi pro automobilový průmysl do roku 2020. Obsahuje řadu doporučení pro tento sektor, mezi nimi např. rychlý pokrok v oblasti elektromobility, bezpečnosti na silnicích, strategii přístupu na trh či revizi emisí CO2.

Skupina CARS 21 je složena ze zástupců Komise, devíti členských států (včetně ČR), automobilového průmyslu, dodavatelů, odborů a nevládních organizací.

Další informace:

Foto: EK