SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

EU dá Česku dva miliony eur na ovoce pro školáky

Kdy: 30.03.2011, Kde: Brusel

Česká republika se zapojí již do třetího ročníku projektu Ovoce do škol.

Na třetí ročník iniciativy Ovoce do škol, jež si klade za cíl zlepšení stravovacích návyků školních dětí, obdrží Česká republika příspěvek ve výši 1,98 milionu eur. Evropská komise o tom rozhodla ve středu 30. března 2011.

Dětem je v rámci tohoto projektu ve školách poskytováno čerstvé ovoce a zelenina nebo neochucené přírodní šťávy z ovoce a zeleniny. V rámci projektu lze dále financovat i doprovodná opatření, např. hry nebo soutěže.

Pro školní rok 2011/12 si ČR z celkového rozpočtu 90 milionů eur nárokuje přibližně 2 %. Spolu s Českem bude do projektu zapojeno dalších 24 členských zemí Evropské unie. Mezi hlavní příjemce podpory budou patřit Itálie (18 milionu eur), Německo (11,7 milionu eur) a Francie (10,5 milionu eur). Naopak Británie, Švédsko a Finsko se do projektu zapojovat nebudou.

Vzhledem k tomu, že Ovoce do škol patří mezi spolufinancované projekty EU, výše uvedená částka tvoří 73 % z celkového českého ročního rozpočtu na tuto iniciativu. Zbývajících 735 tisíc eur (tedy 27 %) bude činit vnitrostátní příspěvek.

Další informace:

Foto: EP