SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Evropská síť pro podnikatele posiluje svou činnost

Kdy: 13.10.2011, Kde: Brusel

Služby a informace pro evropské podnikatele nyní zahrnou Čínu a Japonsko.

Evropská komise rozšířila koncem září činnost a služby poskytované sítí Enterprise Europe Network (Evropská síť pro podnikatele) v Japonsku a Číně, tj. na trzích, které by mohly být pro evropské malé a střední podniky zejména v současné době zajímavé z hlediska jejich růstu. Jde totiž o rostoucí trhy, které mohou poskytnout evropským podnikům nové příležitosti pro rozšíření jejich činností. Kromě Japonska a Číny síť brzy rozšíří svou činnost také v zemích severní Afriky, jako jsou Tunisko, Egypt či Maroko.  

Úkolem sítě, která byla vytvořena v roce 2008 a jejíž činnost je hrazena z prostředků EU, je především poskytovat podnikatelům a malým a středním podnikům informace o přístupu na trhy třetích zemí, o potenciálních obchodních partnerech, o evropské legislativě, apod. Nemalou roli sehrává tato síť také v oblasti inovací tím, že se snaží zajišťovat synergii mezi jednotlivými subjekty inovačního řetězce. Další důležitou oblastí působnosti je pomoc při účasti podnikatelů a malých a středních podniků v evropských programech.

Během posledních tří let poskytla síť služby 2,5 milionu malých a středních podniků, uspořádala více než 19 tisíc místních akcí pro více než 750 tisíc malých a středních podniků, odpověděla téměř na 375 tisíc dotazů na různá „evropská“ témata, pomohla společnostem při vytvoření 4,5 tisíce společných podniků (joint ventures) a téměř 1,5 tisícům firem požádat o prostředky ze 7. rámcového programu pro vědu a výzkum.

Další informace:

Foto: EK