SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jaká je budoucnost obnovitelných zdrojů energie?

Kdy: 06.06.2012, Kde: Brusel

Evropská komise nepochybuje, že obnovitelné zdroje budou pro evropskou energetiku stále důležitější. Proto volá po větší spolupráci členských států Unie.

Obnovitelné zdroje energie budou v budoucnu hrát stále významnější roli v celkové skladbě energie EU. Unie má přitom stanovený rámec pro obnovitelnou energii pouze do roku 2020. Proto je třeba již dnes zahájit úvahy o přístupu po tomto období a posílit spolupráci členských států sedmadvacítky.

Tvrdí to alespoň Evropská komise ve Sdělení pro obnovitelné zdroje energie, které zveřejnila 6. června 2012. Dokument navazuje na prosincový Cestovní energetický plán, který nastiňuje možné cesty přechodu na nízkouhlíkovou energetiku do roku 2050.

Komise vedle scénáře bez dodatečných opatření ve Sdělení nastínila tři politické možnosti milníků pro rok 2030. Dokument rovněž analyzuje současnou situaci se začleňováním obnovitelné energie do vnitřního energetického trhu a nastiňuje čtyři hlavní nástroje, které pomohou dosáhnout stanoveného cíle 20% podílu energií z obnovitelných zdrojů v celkové skladbě energie EU do roku 2020.

Další informace:

Foto: EK