SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Komise má nové generální ředitelství pro rozvojovou spolupráci

Kdy: 03.01.2011, Kde: Brusel

Evropská komise může nyní mluvit jedním hlasem o otázkách rozvojové spolupráce. Nové generálního ředitelství DEVCO bude zodpovědné za evropskou rozvojovou politiku a poskytování pomoci ve světě.

DG DEVCO, které formálně zahájilo svoji činnost v pondělí 3. ledna 2011, vzniklo spojením dvou bývalých generálních ředitelství: DG DEV a DG EuropeAid. Společná adresa pro vytváření rozvojové politiky a její implementace poskytne jednotné kontaktní místo pro zúčastněné strany uvnitř i mimo EU. DG DEVCO bude také jediným partnerem pro Evropskou službu pro vnější činnost (EEAS) a pro všechny ostatní relevantní generální ředitelství.

Nové generální ředitelství posílí soudržnost politik Evropské unie pro rozvoj a zároveň zlepší implementační mechanismy. Bude také definovat budoucí politiky rozvoje na základě cílů obsažené v tzv. Zelené knize EU o rozvojové politice a přispěje k naplňování globálních výzev. DG DEVCO bude hrát vedoucí úlohu v mezinárodní diskusi o rozvojové spolupráci, která zahrnuje dárce, mezinárodní instituce, rozvojové a transformující se země a neziskové organizace.

Do čela nového generálního ředitelství byl jmenován Fokion Fotiadis. Po krátkém přechodném období se během několika měsíců obě generální ředitelství plně sloučí v jedno a nová struktura začne fungovat od poloviny dubna 2011.

Text a foto: Isabelle Wahedová, SZEU

 

Tanzánie. Foto Isabelle Wahedová

Tanzánie