SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Liberec je ve hře o Evropské město sportu 2012

Kdy: 01.10.2011 - 30.11.2011, Kde: Brusel

O výhercích ocenění na příští rok se rozhodne koncem listopadu.

Město Liberec má šanci získat prestižní ocenění Evropské město sportu 2012 (European City of Sports), které uděluje Asociace evropských měst sportu ACES EUROPE.

Projekt podporuje Evropská komise, která ve své Bílé knize o sportu z  července 2007 upozornila mj. na nutnost zviditelnění sportu a evropských sportovních akcí. Cílem ocenění je poukázat na společenskou úlohu sportu a význam, který má sport a fyzická aktivita pro zlepšování kvality života.

Orgány státní správy a samosprávy členských zemí by měly o kvalitu života svých občanů pečovat vytvářením vhodných podmínek pro rozvoj fyzické kultury a zdravého životního stylu. Sociální úloha sportu by neměla být opomíjena v zásadních strategických dokumentech týkajících se rozvoje sportu na všech úrovních.

Města, která v minulosti získala toto prestižní ocenění (v letošním roce je to např. Nice, Limerick, Parma či Treviso), prokázala právě vysokou úroveň sociálního chápání úlohy sportu a schopnosti převést tuto myšlenku úspěšně do praxe. Pro město Liberec a Liberecký kraj by toto ocenění bylo nejen jedinečnou příležitostí k propagaci, ale také uznáním za uskutečnění mnoha významných sportovních podniků. Zda Liberec získá toto prestižní ocenění bychom měli vědět 30. listopadu 2011.