SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Liberecká „malá olympiáda“ startuje v únoru

Kdy: 12.02.2011 - 19.02.2011, Kde: Liberec

Mladí sportovci z celé Evropy se sjedou na sever Čech na zimní olympijský festival mládeže.

Liberec bude s největší pravděpodobností hostit rekordní počet účastníků v historii zimních olympijských festivalů. „Prozatím se registrovalo přes šestnáct set účastníků ze šestačtyřiceti zemí,“ říká organizátor akce Vladimír Zemánek. Sportovní akce se zúčastní sportovci z celé Evropy ve věku 14–18 let.

Přípravy mistrovství se setkaly s pozitivním ohlasem jak ze strany zástupců olympijských výborů účastnických zemí, tak ze strany Evropské komise. „Evropská unie se podpoře sportovních akcí věnuje teprve krátce a do budoucna v ní vidí možnost, jak prohloubit mezinárodní vztahy. S dosavadním dění v Liberci jsem spokojený,“ řekl pracovník Evropské komise Pier Marcello Corrado.

Akce převzala symboly olympijských her, včetně zahajovacích a závěrečných ceremoniálů nebo olympijského ohně. Tradice pořádání tohoto festivalu začala v roce 1991, kdy se uskutečnil letní festival v Bruselu. Od roku 1993 se pořádá i jeho zimní verze. Obě akce se od té doby pořádají v lichých letech v dvouletých intervalech.

Další informace:

 

Článek vznikl ve spolupráci s Janem Pavcem, studentem IMS FSV UK.

Foto: eyowf2011.cz