SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministři projednají snižování emisí z lehkých užitkových vozů

Kdy: 15.03.2010, Kde: Brusel

Debata na radě pro životní prostředí se zaměří také na ochranu klimatu, biodiverzity a půdy.

Ministři životního prostředí se nad nabitým programem sejdou v Bruselu v pondělí 15. března 2010. Českou republiku bude zastupovat ministr Jan Dusík.

Ve veřejné části debaty bude možné sledovat diskuzi ministrů k návrhu Evropské komise na snížení emisních limitů z lehkých užitkových automobilů. Debata by měla být zaměřena na stanovení dlouhodobých cílů snižování emisí a mechanismů pro jejich naplňování. Španělské předsednictví v této části představí také zprávu o pokroku prací k rámcové směrnici o ochraně půd, na níž se stále ještě nepodařilo najít shodu členských států.

V neveřejné části by měli ministři schválit závěry Rady k ochraně klimatu. Ty jsou dalším pokračováním náročných vyjednávání, která by měla vést k uzavření mezinárodní dohody na režimu ochrany klimatu po roce 2013. Schválit by měli také závěry Rady k problematice ochrany biodiverzity, ve kterých by si Evropská unie měla stanovit obnovené cíle k ochraně biodiverzity do roku 2020 a vize této ochrany pro rok 2050. Důležitým bodem jednání bude debata k environmentálním aspektům Evropské strategie pro růst a zaměstnanost.

Foto: Evropská komise