SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministři rýsují budoucnost pro evropské rybáře

Kdy: 04.05.2010 - 05.05.2010, Kde: Vigo, Španělsko

Unie je na prahu reformy Společné rybářské politiky.

Ministři zemí EU zodpovědní za rybolov se sešli ve španělském Vigu (4. - 5. května 2010), aby prodiskutovali budoucnost evropského rybolovu. Toto neformální setkání se uskutečnilo v období, kdy Evropská komise dokončila analýzu výsledků veřejných konzultací k reformě Společné rybářské politiky a stojí na prahu úvah o návrhu nové legislativy, jejíž předložení lze očekávat na jaře roku 2011.

Španělské předsednictví do tohoto konzultačního procesu přispělo mimo jiné také konferencí v La Coruni, které se zúčastnilo vice než 230 účastníků z členských států EU, administrativy, nevládních organizací, organizací producentů a průmyslu. Dvoudenní intenzivní diskuse byly zaměřeny na hlavní pilíře reformy: řízení politiky rybolovu, rozhodovací proces, sociální dimenzi, regionalizaci, řízení mořských zdrojů, rybolovná práva a rybolov v pobřežních vodách.

Cílem konference nebylo hledat závěry a kompromisy, ale poskytnout Evropské komisi obrázek evropské rybářské reality pro její kvalifikované budoucí rozhodování. Konference v předvečer setkání ministrů připravila závěry, které následně eurokomisařka pro rybářství Maria Damanakiová představila ministrům jakožto pohled všech zúčastněných na možné směřování evropského rybolovu.

Další informace:

Foto: Wikimedia Commons

přílohy

Fisheries-La_Coruna-summary-100504 48 KB PDF (Acrobat dokument) 6.5.2010