SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministři se zaměří na budoucnost zemědělství

Kdy: 19.09.2010 - 21.09.2010, Kde: La Hulpe, Belgie

Zásadní téma směřování zemědělské politiky dominuje neformálnímu setkání šéfů zemědělských resortů.

Belgické městečko La Hulpe bude ve dnech 19. - 21. září hostit neformální zasedání ministrů Rady pro zemědělství. V rámci plenárního schůze, ale i během akcí pořádaných na okraj zasedání bude nosným témtem budoucí podoba Společné zemědělské politiky (SZP) po roce 2013.

Půjde totiž o jednu s posledních příležitostí, kdy se ministři pokusí ovlivnit netrpělivě očekávané návrhy Evropské komise, které komisař pro zemědělství Dacian Cioloş plánuje představit v Evropském parlamentu 17. listopadu.
Jednání bude navazovat na konferenci, kterou na stejné téma v červenci pořádala Evropská komise. Tato konference v podstatě zahájila diskusi všech zainteresovaných stran. Předložení příslušných legislativních návrhů ze strany EK se pak očekává v příštím roce.
Hájit zájmy ČR na tomto neformálním zasedání Rady bude osobně ministr zemědělství Ivan Fuksa. Na okraj zasedání je proto plánována řada důležitých bilaterální setkání nejen s komisařem pro zemědělství Dacianem Cioloşem, ale i se mnoha protějšky z řady členských států.

Foto: Úřad vlády ČR