SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Obchodní dohody se zeměmi jižního Kavkazu se blíží

Kdy: 12.03.2012 - 24.04.2012, Kde: Brusel

Ekonomiky Gruzie, Moldavska a Arménie skýtají nové příležitosti i pro české exportéry. Také oni mohou ovlivnit podobu chystaných dohod.

Gruzie, Moldavsko i Arménie jsou země, které prodělaly v poslední době velké změny. Jejich ekonomiky začínají růst, a tak se otvírají nové příležitosti i pro české exportéry.

Měly by tomu pomoci i dohody o volném obchodu, jejíž vyjednávání nyní s triem zemí zahájila Evropská unie v rámci projektu Východního partnerství. Dohody by měly být velmi komplexní a zahrnovat celou řadu oblastí. Mimo obchodu zbožím budou upravovat oblast obchodu služeb, ochranu práv duševního vlastnictví, veřejné zakázky, hospodářskou soutěž a další.

Jak přesně budou dohody vypadat mohou ovlivnit i evropští výrobci a dovozci. Evropská komise je nyní žádá, aby jí pomohli definovat konkrétní cíle a jednotnou unijní pozici pro tato jednání. Máte-li tedy specifické požadavky, podněty nebo návrhy řešení, pomožte i vy a zapojte se do veřejné konzultace, která je otevřena až do 24. dubna 2012.