SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pět let reprezentace české vědy v Bruselu

Kdy: 26.05.2010, Kde: Brusel

Kancelář CZELO oslavila pětileté výročí začátku působení v sídle unijních institucí.

Na sto hostů včetně stálé představitelky ČR při EU Mileny Vicenové přišlo ve středu 26. května 2010 oslavit pětileté výročí založení České styčné kanceláře pro výzkum a vývoj (CZELO) v Bruselu. CZELO od května 2005 působí ve prospěch zapojení českých subjektů do mezinárodní výzkumné spolupráce.

Slavnostního setkání k tomuto významnému výročí se zúčastnili nejen zaměstnanci a vedení organizace CZELO, ale také zástupci Stálého zastoupení ČR při EU, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, krajských zastoupení v Bruselu, Technologického centra AVČR a v neposlední řadě také Evropské komise a generálního sekretariátu Rady EU.

Kancelář CZELO je klíčovým partnerem českých vědeckých institucí pro navázání mezinárodní spolupráce, a to zejména prostřednictvím Rámcových programů pro výzkum a vývoj Evropské komise. Poskytuje cílené informace o otevřených příležitostech, zajišťuje předběžná jednání o návrzích projektů, pořádá semináře a informační dny a systematicky český výzkum a vývoj propaguje. Veškeré služby jsou poskytovány zdarma výzkumníkům a vývojovým organizacím, sídlícím v České republice, případně zahraničním výzkumným pracovníkům hledajícím vazby na výzkumné organizace v ČR.

Další informace:

Foto: Evropská komise