SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Počet ohrožených ryb v EU se snížil, zásadní reforma je však zapotřebí

Kdy: 29.06.2010, Kde: Lucemburk

Témata rybářství ovládnou červnové zasedání ministrů zemědělství a rybářství.

Evropská komise sice pozitivně hodnotí opatření směřující k omezení rybolovu za účelem maximální obnovy rybích zásob v evropských vodách, nicméně i přesto představí ministrům pro zemědělství a rybářství na jejich zasedání v úterý 29. června 2010 ambiciózní plán na omezení úmrtnosti lovených ryb a zachování jejich zásob prostřednictvím stanovení rybolovných práv a kvót pro nadcházející rok.

Pro ministry to bude první letošní příležitost zabojovat o dostatečnou kvótu především u tolik žádané tresky či sledě. Také téma ministerského oběda se ponese v duchu rybolovu. Ministři budou diskutovat možnosti budoucích změn společné organizace trhu s produkty rybolovu, a to v kontextu i nadále probíhajícího procesu reformy Společné rybářské politiky.

Neméně důžitá témata budou na programu také v oblasti zemědělství - ministři budou mj. rozhodovat o povolení uvádět na trh EU šest nových geneticky modifikovaných kukuřic a společně se zamyslí i nad možnostmi, jak administrativně zjednodušit Společnou zemědělskou politiku.

Foto: Wikimedia Commons