SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podniky mají šanci promluvit do vývoje právního prostředí EU

Kdy: 25.06.2010, Kde: Brusel

Komise zahájila veřejnou konzultaci ke způsobům, jak dosáhnout jednoduššího právního prostředí s nižší administrativní zátěží.

Dva měsíce má trvat veřejná konzultace k takzvané inteligentní regulaci, tedy zlepšení právního prostředí, ve kterém fungují evropské podniky. Evropská komise ji zahájila 23. dubna 2010. Konzultace, která bude trvat až do 25. června 2010, by měla poskytnout komisi cenné vstupy a informace pro připravované Sdělení k této problematice.

Sdělení  k inteligentní regulaci, které by mělo stanovit priority v této oblasti na příští roky, by měla EK vydat letos v září. Mohou se jí zúčastnit jak orgány státní a veřejné správy, tak především podnikatelské asociace, podnikatelé, nevládní organizace a v neposlední řadě samotní občané.

Inteligentní regulace znamená nejen snižování počtu právních předpisů, respektive jejich zjednodušování pro vytvoření přátelštějšího podnikatelského prostředí, ale také se věnuje způsobu, jak tohoto výsledku dosáhnout. Mělo by jít o cestu, která bude co nejméně zatěžující a co nejtransparentnější pro podniky, občany i státní správu..

Další informace:

Foto: Evropská komise