SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ostrava představila projekt začleňování Romů

Kdy: 26.05.2011, Kde: Brusel

Jednání primátora Ostravy v Bruselu se zúčastnila i velvyslankyně Milena Vicenová.

Dlouhodobý program pro začleňování sociálně vyloučených obyvatel, zejména Romů, přijeli do Bruselu představit činitelé Ostravy. Jednání primátora Petra Kajnara, náměstka Martina Štěpánka a sociálního pracovníka Kumara Vishwanathana se ve čtvrtek 26. května 2011 zúčastnila i velvyslankyně ČR při EU Milena Vicenová.

Velvyslankyně doprovodila delegaci mimo jiné na schůzky s šéfy kabinetů evropských komisařů László Andora, zodpovědného za zaměstnanost, sociální věci a začleňování, a Johannese Hahna, jenž zodpovídá za regionální politiku. S Evropskou komisí účastníci schůzky po představení projektu diskutovali možnosti jeho financování.

„Program Sociální inkluze 2011-2020 Ostrava!!!“ má sloužit nejen na území města, ale může tvořit i základ pro širší mezinárodní spolupráci při řešení problematiky sociálně vyloučených obyvatel. Navržený program, jehož hlavním cílem je „Lepší život s rodinou a lepší soužití s většinou“, obsahuje 12 integrovaných projektů. Ty komplexně a provázaně pokrývají všechny požadované oblasti veřejné intervence.

Další informace: