SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslankyně Vicenová přivítala české zástupce v EHSV

Kdy: 16.02.2011, Kde: Brusel

Diplomaté Stálého zastoupení probrali aktuální unijní témata s českými členy Evropského hospodářského a sociálního výboru a se zástupci regionů.

Spolupráce Evropského hospodářského a sociálního výboru (EHSV) se zástupci podnikatelů, krajů a především s českými diplomaty v Bruselu je velmi důležitá pro prosazování zájmů České republiky v evropské legislativě. V tomto duchu se neslo setkání s českými členy Evropského a sociálního výboru a se zástupci krajů v Bruselu, které v úterý 16. února 2011 uspořádalo Stálé zastoupení ČR při EU ve spolupráci s CEBRE – Českou podnikatelskou reprezentací.

V úvodním proslovu vyzdvihla stálá představitelka ČR při EU Milena Vicenová stanoviska EHSV k připravované legislativě jako významný zdroj informací. Stálé zastoupení ocenilo například vyjádření k energetické strategii na období 2010-2020 nebo ke sdělení EK k Digitální agendě. Velvyslankyně připomněla výbornou spolupráci s EHSV během českého předsednictví v Radě EU v roce 2009, například v otázce volného pohybu osob.

Setkání bylo výbornou příležitostí k diskusi o aktuálním „unijním“ dění, k výměně informací, ale i k seznámení se s novými členy EHSV za Českou republiku. Z probíraných témat zazněla zejména nová strategie Evropa 2020 a její vlajkové iniciativy Mládež v pohybu a Nové dovednosti pro nová povolání. Hosté dále debatovali o tzv. Aktu o jednotném trhu, ke kterému stále probíhá konzultace, připojení ČR k posílené spolupráci v oblasti patentu či problematiku Evropského sociálního fondu.

Setkání potvrdilo, že vzájemné informování o připravované legislativě a koordinace českých zástupců v jednotlivých institucích je klíčové při prosazování našich národních zájmů v evropské legislativě.

Foto: CEBRE

galerie