SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

První schůzka ministrů zemědělství pod belgickou taktovkou bude ve znamení mléka

Kdy: 12.07.2010, Kde: Brusel

Řešení pro lepší fungování trhu s mlékem a mléčnými produkty by měly napomoci dlouhodobější stabilizaci a rozvoji sektoru.

Na prvním zasedání pod taktovkou belgického předsednictví v Radě EU a zároveň posledním před tradiční srpnovou letní přestávkou si ministři zemědělství v pondělí 12. července 2010 vymění s Evropskou komisí názory nad výstupy a doporučeními Skupiny na vysoké úrovni pro mléko. Tato skupina byla zřízena na sklonku minulého roku s cílem nalézt dlouhodobé nástroje pro předcházení krize v tomto sektoru, jeké jsme byli svědky loni. Nyní již přijdou na řadu konkrétní kroky, které by měly doporučení Skupiny vhodným způsobem odrazit v tzv. mléčném balíčku, jehož návrh Komise přislíbila předložit do konce roku.

Další otázkou bude budoucnost výjimky, na jejímž základě Německo již dlouhá desetiletí garantuje výkup lihu vyprodukovaného malými lihovary ze zemědělských produktů, a která by měla vypršet nejpozději v roce 2017. Kvůli spolurozhodovací proceduře však bude důležité i stanovisko Evropského parlamentu.

Foto: EK