SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Spolupráce univerzit a podniků může pomoci odpovědět na krizi

Kdy: 04.05.2010 - 05.05.2010, Kde: Brusel

Již třetí fórum věnované dialogu univerzit a soukromého sektoru se zaměřilo na hospodářskou strategii EU a na cestu z ekonomické krize.

Evropská komise uspořádala 4. a 5. května 2010 již třetí University-Business Forum. Jeho cílem je podpořit dialog mezi akademickým a soukromým sektorem prostřednictvím pravidelných setkání klíčových aktérů, kteří mají zájem o výměnu informací a zkušeností ze spolupráce univerzit a firem v různých částech Evropy. Účastníci se shodli, že právě potenciál spolupráce vysokých škol a podniků může Evropě pomoci na cestě z hospodářské krize.

Účastníkům byla představena nová hospodářská strategie Evropa 2020 s důrazem na ty součásti, které se týkají vzdělávání. V rámci dalšího programu byla prezentována celá řada příkladů dobré praxe včetně českého Jihomoravského inovačního centra.

Následná diskuse byla rozdělena do tří bloků, souvisejících vždy se spoluprací univerzit s firmami: kvalita ve vzdělávání, inovace a regionální rozvoj. Mezi nejzajímavější příspěvky patřily prezentace fungujících programů výchovy studentů k podnikání, systémů dobrovolnictví a vzájemné pomoci mezi absolventy a studenty a projektů mezinárodní spolupráce na výměnu zkušeností v oblasti podpory podnikání a inovací mezi mladými lidmi.

Česká republika velmi podporuje snahy o navázání a prohloubení spolupráce mezi univerzitami a firmami. Dokazuje to také podíl na uspořádání úspěšného tématického fóra v Brně začátkem února 2010, které se věnovalo právě roli partnerství univerzit a soukromého sektoru při zvládání hospodářské krize a při obnově ekonomik po jejím odeznění.

Další informace:

Foto: Evropská komise