SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Stálé zastoupení připravilo manuál k zahraniční pomoci EU

Kdy: 17.04.2012, Kde: Brusel

Aktualizovaná příručka je určena českým podnikatelům, kteří chtějí využít příležitostí v unijních projektech ve světě.

Stálé zastoupení ČR při EU společně s CEBRE - Českou podnikatelskou reprezentací při EU připravilo pro zájemce o projekty vnější spolupráce EU aktualizovanou příručku. V příručce podnikatelé či nevládní organizace najdou informace o programech vnější spolupráce EU a finančních nástrojích, ze kterých EU projekty ve třetích zemích financuje, včetně řady užitečných odkazů a kontaktů.

Subjekty z České republiky se mohou podílet na realizaci unijních projektů ve třetích zemích buď získáním zakázky (na dodávky, poskytnutí služeb nebo provedení práce) v rámci výběrových řízení nebo získáním grantu prostřednictvím výzev k předkládání grantů. Manuál obsahuje základní přehled unijních programů ve třetích zemích a tipy, jak při účasti v tendrech či grantových řízení postupovat, kde hledat potřebné informace a podle jakých procesních pravidel se řídit.

Podrobné informace o příležitostech, které českým firmám nabízejí unijní projekty ve třetích zemích, najdete na stránkách Stálého zastoupení EU pro podnikatele.

Stálé zastoupení ČR při EU se podílí na organizaci semináře k projektům zahraniční pomoci EU, jenž se koná 19. dubna 2012 v Praze.

 

přílohy

Zahraniční pomoc EU - manuál pro firmy. 526 KB PDF (Acrobat dokument) 17.4.2012