SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Středoevropští školáci se učí být dobrými sousedy

Kdy: 03.05.2010, Kde: Brusel

Projekty v oblasti vzdělávání mezi ČR, Slovenskem, Rakouskem a Maďarskem finančně podporuje EU ze svých fondů.

Projekt EdTWIN, který umožňuje stovkám žáků a studentů z České republiky, Slovenska, Maďarska a Rakouska poznat kulturu, jazyky a vzdělávací systémy v okolních státech, se v pondělí 3. května 2010 představil v Bruselu. Cílem projektu je prostřednictvím poznání, osobních kontaktů a společných cílených aktivit připravit žáky a učitele na život a práci v regionu střední Evropy.

Projekt je rozdělen do tří obsahových bloků. První z nich, „Škola“, vytváří partnerství mezi konkrétními třídami z Brna, Vídně, Bratislavy a Györu, umožňuje učitelům poznat vzdělávací systémy v sousedních zemích a podporuje společnou účast žáků z různých států na uměleckých a kulturních akcích. Druhý blok aktivit, „Povolání“, zajišťuje spolupráci škol v oblasti odborného vzdělávání a tvorbu vzdělávacích materiálů pro výuku odborného jazyka. V rámci třetí skupiny aktivit, nazvané „Jazyk“, jsou pořádány projektové týdny pro češtinu, maďarštinu a slovenštinu ve vídeňských školách, workshopy pro žáky, studenty a pedagogické odborníky a intenzivní jazykové kurzy. Je také financována tvorba vzdělávacích materiálů pro jazykovou výuku.

Projekt vznikl díky dlouhodobé spolupráci Střediska služeb školám Brno, Bratislavského samosprávného kraje, Západomaďarské univerzity a Městské školní rady ve Vídni. Evropská unie jej finančně podporuje prostřednictvím programů příhraniční spolupráce Interreg IVA.

Další informace:

Foto: EdTWIN