SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Unie trestá pokus o atentát

Kdy: 21.10.2011, Kde: Brusel

Členské státy uvalily sankce na osoby spojené s pokusem o atentát na saúdskoarabského velvyslance v USA.

Evropská unie se v pátek 21. října 2011dohodla na uvalení sankcí na osoby spojené se zmařeným pokusem o atentát na velvyslance Saudské Arábie ve Washingtonu v předminulém týdnu.

Omezující opatření Evropské unie, zaměřená na boj proti terorismu, se týkají pěti osob íránského původu, členů tajné složky Íránských revolučních gard (Jednotka Quds), kterým bude v důsledku rozhodnutí zmrazen veškerý finanční majetek v Evropské unii a bude jim zamezena jakákoli možnost čerpat finanční zdroje v EU. Členské státy budou úzce spolupracovat na naplnění tohoto rozhodnutí a součinnost bude vedena také s ohledem na další vývoj vyšetřování zapojení jednotlivých osob do pokusu o atentát.

Tato koordinovaná činnost EU vysílá jasný signál, že členské státy Unie nebudou tolerovat zapojení Íránu do terorismu. Írán jakékoli zapojení do pokusu o atentát na saúdskoarabského velvyslance v USA odmítá.

Akci EU předcházelo vznesení obžaloby velké poroty Spojených států v New Yorku vůči aktérům pokusu o atentát a následné uvalení sankcí USA a Velké Británie v rámci protiteroristického zákona.

Další informace:

Foto: Rada EU