SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Unie zvažuje, zda pouštět do veřejných zakázek mimoevropské firmy

Kdy: 02.05.2011 - 02.08.2011, Kde: Brusel

Chceme, aby čínské, indické nebo ruské firmy získávaly evropské veřejné zakázky, jak tomu bylo třeba při stavbě polských dálnic čínským konsorciem?

Evropská unie se vždy zasazovala o co největší otevřenost přístupu na trh veřejných zakázek – ať už prostřednictvím mezinárodních závazků v Dohodě o veřejných zakázkách na poli Světové obchodní organizace nebo bilaterálních dohod o volném obchodu. Bohužel řada mimoevropských zemí se zdráhá jít cestou vetší otevřenosti a přístup evropských zemí do svých veřejných zakázek spíše omezuje.

Evropská komise k této problematice před časem spustila veřejnou konzultaci, která je otevřena do 2. srpna 2011 na této adrese.

Kromě toho uspořádá Evropská komise 8. července 2011 veřejné slyšení, kterého se můžete zúčastnit i Vy. Stačí se zaregistrovat do 5. července na e-mailové adrese markt-trade-procurement-initiative@ec.europa.eu. Veřejné slyšení dává možnost velmi otevřeně vyjádřit svoje názory a přispět tak k formování evropské legislativy v tak důležité oblasti, jako je účast firem z třetích zemí na evropských veřejných zakázkách.

Foto: EK