SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslankyně Vicenová projednala zrod diplomatické služby EU s českými europoslanci

Kdy: 23.03.2010, Kde: Brusel

Již třináctému setkání s českými europoslanci dominovala otázka koncepce Evropské služby pro vnější činnost.

Stálá představitelka ČR při EU Milena Vicenová se v úterý 23. března 2010 spolu s kolegy sešla na Stálém zastoupení ČR s českými europoslanci.

Velvyslankyně Vicenová seznámila účastníky této v pořadí již 13. schůzky s aktuálním stavem příprav koncepce Evropské služby pro vnější činnost (ESVČ) v Radě a vyměnila si s nimi názory na postoj jednotlivých institucí EU k budoucí podobě této služby. Zdůraznila, že mezi hlavní zájmy České republiky patří zajištění skutečné zeměpisné vyváženosti pro všechny členské státy EU při obsazování postů v této rodící se diplomatické službě Unie.

Stálá představitelka ČR při EU dále informovala přítomné o aktuálním stavu jednání o sídle agentury Galileo a poděkovala českým poslancům za jejich dosavadní aktivity na půdě Evropského parlamentu na podporu české kandidatury na sídlo této agentury.

Poukázala také na velkou pozornost, kterou všechny členské státy EU věnují připravované nové rámcové dohodě mezi Evropským parlamentem a Evropskou komisí.

Stálá představitelka ČR při EU na závěr informovala české poslance o přípravách letošního ročníku filmového festivalu Jeden svět v Bruselu, zaměřeného na problematiku lidských práv, jenž proběhne od 12. do 19. dubna 2010, a pozvala všechny poslance na slavností zahájení festivalu.

Foto: Karel Pazderka