SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslankyně Vicenová seznámila europoslance s vývojem ve věci kanadských víz

Kdy: 01.06.2010, Kde: Brusel

Mezi tématy již patnácté schůzky stálé představitelky ČR při EU s českými členy europarlamentu byly i německé policejní kontroly v pohraničí.

Stálá představitelka ČR při EU Milena Vicenová se v úterý 1.června 2010 spolu s kolegy sešla na Stálém zastoupení s českými europoslanci. Hostem v pořadí již 15. setkání byl i předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj.

Předmětem debaty byl mimo jiné aktuální vývoj v otázce vízové reciprocity EU s Kanadou. Velvyslankyně seznámila hosty s výsledky jednání s velvyslancem Kanady v Bruselu Rossem Hornbym, které na toto téma iniciovala na konci května.

Velvyslankyně dále připomněla stanovisko českých úřadů k německým policejním kontrolám v příhraničí s ČR, které jsou v rozporu s platnou unijní legislativou. Vyjádřila připravenost i nadále v této otázce podporovat aktivity českých europoslanců na půdě Evropského parlamentu.

Milena Vicenová také seznámila účastníky schůzky s aktuálním stavem příprav koncepce Evropské služby pro vnější činnost (ESVČ) v Radě EU. Vyjádřila přesvědčení, že se podaří nalézt shodu s EP ve všech doposud sporných bodech v zájmu brzkého schválení rozhodnutí Rady o organizaci a fungování budoucí diplomatické služby Unie.

Z obchodně ekonomických témat byla diskutována zejména otázka posílené ekonomické spolupráce, kde mezi klíčová témata patří posílení Paktu stability a růstu, znovuzískání konkurenceschopnosti, koordinace hospodářských politik a krizové řízení. Velvyslankyně dále seznámila přítomné s postojem ČR ke sjednané dohodě o volném obchodu s Korejskou republikou.

Na závěr setkání proběhla diskuse s předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petrem Rafajem a jeho spolupracovníky na téma aktuálních otázek ve fungování tohoto úřadu.

Foto: MZV ČR