SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Veterinární týden v Bruselu se zaměří na potravinový řetězec

Kdy: 30.04.2011, Kde: Brusel

Veterináři na celém světě chtějí upozornit na problematiku zdraví zvířat i lidí.

Jako každý rok patří poslední dubnová sobota celosvětovému Veterinárnímu dni. Tématem pro letošní ročník, který probíhá 30. dubna, je smrtelná infekční choroba - vzteklina. Aktéři chtějí přilákat pozornost veřejnosti na různých akcích a budou poskytovat informace o tomto virovém onemocnění, které má významný vliv jak na zdraví zvířat, tak i lidí.

Třicátý duben bude prestižnější i proto, že rok 2011 byl, při příležitosti 250. výročí veterinárního vzdělávání a veterinární profese, vyhlášen Veterinárním rokem. V tomto roce se budou veterináři celého světa snažit upozornit na problematiku spojenou s jejich profesí, zdravím zvířat a zdravím lidí.

V Bruselu proběhne od 19. do 20. května 2011 takzvaný Veterinární týden, jenž se zaměří na řízení krizí v potravinovém řetězci.

Česká republika, která je prohlášena za vztekliny prostou zemi již od roku 2004, přispěje Veterinárnímu roku jinými třemi akcemi pořádanými Veterinární a farmaceutickou universitou Brno. První událostí budou květnové IX. Kábrtovy dietetické dny – bezpečnost a produkční účinnost krmiv, dále v září IIXX. konference o Ochraně zvířat a Welfare. Poslední akreditovanou akcí budou v říjnu 2011 Lenfeldovy a Höklovy dny.

Foto: EK