Velvyslanectví České republiky v Rize

česky  english  latviski 

rozšířené vyhledávání
dsc00195
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český příspěvek do Dnů frankofonie v Lotyšsku

Podobně jako jinde ve světě se každoročně v polovině března v Lotyšsku pořádají Dny frankofonie s cílem připomenout význam francouzského jazyka a kultury. Akce kulminují 20. 3., který je Mezinárodním dnem frankofonie. Česká republika má v Mezinárodní organizaci frankofonie status pozorovatele.

Velvyslanec ČR v Rize Pavol Šepeľák  je členem frankofonního sdružení v Rize, kam též náleží ZÚ Francie, Švýcarska, Belgie, Kanady, Řecka a Moldávie. Koordinátorem akcí frankofonie v Rize je tradičně francouzské velvyslanectví, kde se konalo slavnostní zahájení za účasti všech velvyslanců zúčastněných zemí, dále za přítomnosti zástupců ministerstva kultury LV a četných zástupců médií. 

Do letošního programu Dnů frankofonie v Lotyšsku přispělo velvyslanectví ČR v Rize v rámci filmové přehlídky zařazením současného filmu režiséra Filipa Renče Román pro ženy.

Promítání se uskutečnilo 21. 3. 2014 večer v artovém kině K.Suns v centru Rigy. Na projekci filmu v českém originále s francouzskými titulky a simultánním překladem do lotyštiny dorazilo početné publikum a z reakcí diváků bylo možné vyčíst, že snímek se trefil do jejich vkusu.

Galerie


Román pro ženy