Velvyslanectví České republiky v Rize

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dobrovolná registrace krajanů v Lotyšsku

Jak jse uvedeno v článku Krajané v Lotyšsku, není zde veden žádný krajanský spolek. Přesto Velvyslanectví ČR v Rize vítá, pokud jej zde usedlí krajané, či nově přijíždějící Češi kontaktují, a proto vede neformální dobrovolnou databázi našich spoluobčanů žijících v Lotyšsku.

Tuto databázi využíváme pro případy informování našich občanů v oblasti kulturní - např. pozvánky na naše kulturní akce, konzulární - např. změny v české legislativě jako ukončení zápisů dětí do cestovních pasů ČR, či v případech událostí, které se týkají i Čechů žijících v zahraničí - např. zápis do zvláštního seznamu voličů při parlamentních či senátních volbách.

Připomínáme, že registrace občanů ČR při cestách do zahraničí je možná i v systému DROZD (viz konzulární informace,ale tato je využitelná pouze v naléhavých případech.

V případě vašeho zájmu zašlete na kontaktní e-mailovou adrssu úřadu riga@embassy.mzv.cz. Vaše údaje (poštovní adresa, e-mailová adresa, telefonické spojení). Tato registrace se samozřejmě týká i občanů jiných států bez české státní příslušnosti, kteří však mají na Českou republiku vazby z minulosti. Zasláním Vašich kontaktů vyjadřujete svůj souhlas se zasíláním informací výše uvedené povahy. Vaše kontakty jsou určeny výhradně pro potřeby Velvyslanectví ČR v Rize a nebudou sdělovány dalším osobám.