Velvyslanectví České republiky v Rijádu

english  česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy pronikají na Bahrajn - informace z podnikatelské mise vedené 1. nám. min. zdravotnictví ČR ing. P. Salákem (28.-30.1.2014)

Návštěva prvního náměstka ministra zdravotnictví ing. Petra Saláka na Bahrajnu byla prvním přímým kontaktem obou rezortů v historii vzájemných vztahů a znamená počátek vzájemné spolupráce, jejíž konkrétní obsah bude předmětem Memoranda o porozumění mezi oběma ministerstvy. Českým firmám se podařilo díky této návštěvě navázat přímé vztahy nejen se zástupci klíčových státních zdravotnických institucí, včetně nejvyšších představitelů (ministrů), a představit jim své výrobky a služby, ale měli možnost se setkat též s místními podnikateli z oblasti zdravotnictví.

Pracovní návštěva prvního náměstka ministra zdravotnictví navázala na cestu místopředsedy vlády Bahrajnu šejcha Chálida bin Abdully Al Chalífy do ČR uskutečněnou v 02/2013, při které došlo k podpisu Agreed Minutes vymezující oblasti vzájemné spolupráce obou zemí, včetně spolupráce v rezortu zdravotnictví.  

Ing. Petr Salák vedl jednání s ministrem zdravotnictví Bahrajnu, předsedou Nejvyšší rady pro zdravotnictví a státním ministrem obrany, uvedl česko-bahrajnské podnikatelské fórum na bahrajnské obchodní a průmyslové komoře, prohlédl si největší bahrajnskou nemocnici Salmanya Medical Complex a byl přijat místopředsedou vlády šejchem Chalidem. Se svým partnerem, první náměstkyní ministra zdravotnictví Bahrajnu, se náměstek P. Salák setkal na veletrhu Arab Health v Dubaji, odkud delegace do Bahrajnu přiletěla. 

Součástí delegace MZdr ČR byla i podnikatelská mise 6 firem z oblasti zdravotnictví, které měly jedinečnou příležitost představit své produkty a služby nejen zástupcům bahrajnského soukromého sektoru v průběhu podnikatelského fóra a B2B jednání na bahrajnské obchodní komoře, ale též osobně místopředsedovi vlády, ministrům zdravotnictví a obrany a zástupcům státních nemocnic během prezentace v nemocnici Salmanya.

Cesta byla prvním přímým kontaktem obou rezortů v historii vzájemných vztahů a znamená počátek vzájemné spolupráce, jejíž konkrétní obsah bude předmětem Memoranda o porozumění, na jehož vytvoření a podpisu se obě strany nyní dohodly.

Oficiální delegace: Vedoucí delegace Ing. Petr Salák (PS), první náměstek ministra zdravotnictví ČR, Mgr. Jan Růžička (JR), poradce ministra zdravotnictví pro mezinárodní vztahy, PhDr. Lubomír Hladík, VZÚ Rijád, Ing. Petr Vlk, rada ZÚ Rijád. Podnikatelský doprovod: G5 Plus s.r.o, Martin Vrba, jednatel, LINET spol s.r.o., Tomáš Kolář, CEO, Plechárna s.r.o., Pavel Šťastný, jednatel, Prime Cell Therapeutic Inc., Michal Votruba, jednatel, RSJ Algorithmic Trading a.s , Václav Dejčmar, jednatel, Dental Design Prague s.r.o , Markéta Hrubá, jednatelka,

Organizace návštěvy i její obsah byly všemi účastníky hodnoceny velmi pozitivně.