Velvyslanectví České republiky v Římě

italiano  česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva ministra zahraničí Karla Schwarzenberga v Itálii

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg uskutečnil ve dnech 13. a 14. února oficiální návštěvu Itálie.

Během návštěvy se setkal s ministrem zahraničních věcí Itálie Giulio Terzim di Sant´Agata, předesedy a členy zahraničních výborů obou komor italského parlamentu.

Na závěr své cesty se ministr Schwarzenberg setkal s ministrem pro evropské záležitosti Enzo Milanesim a předsedou vlády Mario Montim.

Mezi hlavní témata všech setkáních byly otázky týkající se vzájemných  politických, ekonomických,  školských a vědeckotechnických vztahů. Stranou nezůstala ani aktuální mezinárodní témata a to zejména problematika vztahu v rámci EU, včetně výměny názorů na její rozšiřování a hledání možností překonání stávajících hospodářských problémů některých členských států. Důraz byl kladen i na snahu nalezení společného postoje k otázce přístupu EU k situaci v Severní Africe a na Blízkém východě. Všichni účastníci jednání se shodli na nutnosti podpory dodržování lidských práv, práv národnostních menšin a svobody náboženského vyznání.