Velvyslanectví České republiky v Římě

italiano  česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České velikonoční tradice na výstavě v Římě

Tradiční české kraslice, velikonoční pomlázku, pečeného beránka a další křesťanské i pohanské symboly oslav českých Velikonoc je možné v těchto dnech vidět na historickém náměstí Piazza del Popolo v centru Říma. V Římě jsou Velikonoce považovány za nejdůležitější církevní svátek roku a tradičně tomu odpovídá také počet turistů, kteří přijíždí do města v tomto období.

Společná expozice „Pasqua in 3D“ několika zemí světa, radnice města Říma, kulturních městských institucí a časopisu Rivista delle Nazioni představuje o letošních Velikonocích římskému publiku to nejzajímavější z národních velikonočních tradic světa. Česká republika se díky tradiční pomlázce, řehtačkám a polévání dívek studenou vodou mezi těmito největšímu světovými kuriozitami zdaleka neztrácí ani v roce 2013. Pro potřebné vysvětlení symboliky českých velikonočních zvyků a tradic proto doplňuje českou expozici vhodně upravený videopořad s italskými titulky poskytnutý pro tento účel Českou televizí Ostrava. Na přípravě expozice se spolu se ZÚ Řím podílel rovněž římský krajanský spolek Associazione Praga. Výstava potrvá do 1. dubna a reference o výstavě je možné najít na řadě italských webových portálů.

http://www.romeguide.it/?pag=schedamostrenew&id=5406
http://www.acea.it/document.aspx/it/pasqua_in_3d_
http://www.comune.roma.it/wps/portal/pcr?contentId=NEW443097&jp_pagecode=newsview.wp&ahew=contentId:jp_pagecode
http://www.lazioquotidiano.it/roma-pasqua-in-3d-presso-la-galleria-agostiniana-in-piazza-del-popolo-5340.html
http://www.lazio24news.net/piazza-del-popolo-fino-al-1-aprile-a-galleria-agostiniana-pasqua-in-3d-90440/
http://www.iltempo.it/roma-capitale/cronaca/2013/03/22/presepi-di-pasqua-e-lezioni-di-cioccolato-in-piazza-del-popolo-1.1121557?localLinksEnabled=false

Adresa: „Pasqua in 3D“, Galleria Agostiniana, Piazza del Popolo (otevřeno denně od 9,30 – 20,00 hod)