Velvyslanectví České republiky v Římě

italiano  česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český táborový pobyt v Paestum 2013

Již čtvrtým rokem proběhl ve dnech 15.-22. 6. 2013 letní pobyt česko-italských rodin s dětmi v přímořském kempu v jižní Itálii, pořádaný asociací Bohemia ,v rámci České školy Neapol. Cílem tohoto týdenního pobytu s českým programem je zábavnou formou děti “vtáhnout”do češtiny i mimo školní prostředí. Do kempu Cerullo’s jezdí už roky čeští turisté, a proto jsou tu různé pokyny a informace psané nejen v italštině, ale i v češtině. Dokonce tam vlaje i česká vlajka. Velice vítaná je účast českých babiček , dědečků , bratranců, tet….kdy jediným společným jazykem je čeština, tudíž děti spontáně mluví česky.

Tento rok byl celotáborový program věnovaný Večerníčkovi, takže od skládání čepic z novin, seznamování s postavičkami českých Večerníčků, si děti zábavnou formou obohatily českou slovní zásobu a získaly nové poznatky.

Děti z českého tábora byly neustále zaměstnané. Mimo dovádění v moři a na pláži se dopoledne i odpoledne scházely v parku, ve stínu pinií, s paní učitelkou  z Prahy -Renatou Doležalovou, která pro ně měla připravený (společně s paní ředitelkou ČŠ Neapol) bohatý program, který navazoval na učivo České školy. Zpěv písniček za doprovodu kytary a Orffových nástrojů, pohybové a didaktické hry a spoustu výtvarné kreativní činnosti.

 Na závěr pobytu se park změnil na Pohádkový les, v kterém děti  plnily úkoly, kde využily i svých nových poznatků (doplnění měst do slepé mapky, skládání čepice, sestavování šifer zpívání českých písniček, házení na terč šiškama...). Početnému publiku tvořené z rodičů, prarodičů, paní učitelek  Heleny Schwarzové ,  Leony Peleškové a zástupcem z Ambasády ČR – Jiřím Krákým zahrály děti pěkné divadelní představení, které si během pobytu nacvičily. Všichni si zasloužili večerníčkový poklad!

Děti byly odměněny  diplomem nejen za výborné výsledky v celotáborové hře,ale i za celoroční studium v České škole Neapol.

Ocenění  dětem předal zástupce Velvyslanectví ČR v Římě –  Jiří Krátký a ředitelka ČŠ Neapol – Helena Schwarzová, která již čtvrtým rokem tento oblíbený týdenní pobyt zorganizovala.

Už se všichni účastníci těší na příští rok.