Velvyslanectví České republiky v Římě

italiano  česky 

rozšířené vyhledávání

ceska_skola_prednaska
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přednáška o bilingvismu u dětí v České škole v Římě

Důkazem toho, že "Česká škola" nemusí být vždy jen školou pro děti, ale může být také zajímavým místem sobotních setkávání pro jejich rodiče, byl 11. květen, kdy se v Nepomucenské papežské koleji v Římě uskutečnila přednáška pro dospělé na téma bilingvismus v životě dětí.

Zatímco se děti ve dvou třídách věnovaly společně se svými učiteli výuce a přípravě na Mezinárodní den matek, rodiče měli tentokrát možnost osvěřit si s odborníkem na kognitivní procesy, Prof. Vinciem D´Annunziem své znalosti o práci lidského mozku během učení. Prof. D´Annunzio, odbornik z oboru neurologie a psychologie, vysvětlil rodičům především praktické stránky učení jazyků u dětí i dostpělých. Rodičům také odpovídal na nejčastější dotazy, které si rodiče pokládají především ve ztahu ke svým dětem a studiu italštiny a češtiny. Z přednášky Prof. D´Annunzia jednoznačně vyplynulo odborné doporučení, aby se rodiče nebáli vést děti k dvojjazyčné výchově. Podle Prof. D´Annunzia je výuka dětí jinému, než mateřskému jazyku, je jednoznačně přínosem pro rozvoj schopností dítěte v dětském věku i v dalším životě.  
 
Pozn: Česká škola v Římě působí již druhým rokem. Výuce dětí se věnují čtyři odborné pracovnice: Kateřina Di Paola Zoufalová, Jana Piscitelli Strzinková, Jana Lebedová a Olga Hustolesová. Více informací o České škole v Římě je možné najít na stránkách českého krajanského sdružení v Římě "Associazione Praga": http://www.associazionepraga.it/attivita/scuola_ceca.html   

ceska skola divadlo

Česká škola v Římě - příprava na divadlo.

ceska skola den matek

Česká škola v Římě - příprava na Den matek.

ceska skola druhy stupen

Česká škola v Římě - vyučování ve "2. stupni".