Velvyslanectví České republiky v Římě

italiano  česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Film Davida Ondříčka „Ve stínu“ uveden v Římě

(Archivní článek, platnost skončena 04.12.2013.)

Dne 12. prosince 2012 se na Velvyslanectví Slovenské republiky v Římě uskutečnilo tradiční předvánoční promítání česko-slovenského filmu, tentokrát díla Ve stínu, za přítomnosti režiséra Davida Ondříčka a autora filmové hudby Michala Novinského.

12. prosince 2012 byl v prostorách slovenského velvyslanectví v Římě v rámci tradičního česko-slovenského filmového večera uveden film Davida Ondříčka „Ve stínu“ s hlavní rolí ztvárněnou Ivanem Trojanem. Film přijel do Říma uvést sám jeho autor David Ondříček spolu se slovenským spoluautorem hudby Michalem Novinskim. Film představil římskému krajanskému publiku zajímavý pohled na období měnové reformy a komunistické zvůle v 50. letech v Československu. Tématika filmu rozvinula zajímavou diskusi v rámci následné besedy publika s autory filmu. V publiku česko-slovenského filmového večera se objevila také slovenská rodačka Barbora Bobulová, v současnosti jedna z nejúspěšnějších filmových hereček v Itálii. Mezi další milá překvapení večera patřila rekordně vysoká divácká účast. Filmový večer byl ukončen krajanskou vánoční recepcí.

Autoři filmu D. Ondříček a M. Novinski s velvyslankyní SR M. Krásnohorskou a s velvyslancem ČR P. Buriánkem a jeho manželkou.

Slovenská herečka B. Bobulová s režisérem D. Ondříčkem.