Velvyslanectví České republiky v Římě

italiano  česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podnikatelský seminář v sídle Janovské průmyslové konfederace - 27. října 2011

Podnikatelský seminář v sídle Janovské průmyslové konfederace – 27. října 2011

Účastníky akce, která se uskutečnila v sídle Confindustria Genova, v úvodu pozdravil její prezident Giovanni Calvini a poté se ujal slova prezident společnosti Liguria International a honorární konzul ČR v Janově Franco Aprile.

Obchodní a investiční příležitosti vyplývající ze současného a budoucího vývoje česko-italských hospodářských vztahů nastínil vedoucí ekonomického úseku Velvyslanectví ČR v Římě Milan Touš. V části věnované znalostní ekonomice ČR hovořil o Jihomoravském centru pro mezinárodní mobilitu a o Jihomoravském inovačním centru (JIC). Zmínil možnosti využití JIC jako výchozího bodu pro zahraniční firmy, které realizují projekty s vysokou technologickou hodnotou. Po svém vystoupení se ujal role moderátora semináře.

Následovalo vystoupení specialistky marketingového a informačního oddělení agentury CzechInvest Lucie Votavové, které bylo věnované investičnímu prostředí a systému podpory zahraničních investic v ČR.

O možnostech podpory investičních projektů v ČR ze strukturálních fondů EU hovořil detailně zástupce italské konzultační společnosti Pontecarlo Development Luca Pandolfi, který se specializuje na otázku využívání evropských fondů a působí dlouhodobě v Praze.

Na téma právních a fiskálních aspektů podnikání v ČR vystoupila italská advokátka českého původu Petra Holušová, která se zaměřuje na projekty italských firem v zahraničí.

Seniorní projektový manažer agentury CzechInvest Vít Švajcr se krátce věnoval otázce čerpání prostředků z evropských fondů v ČR a poté se zaměřil na představení projektu CzechLink a s ním souvisejících možností kapitálového vstupu italských firem do českých společností.

Posledním vystupujícím byla generální tajemnice Italsko-české obchodní a průmyslové komory Livia Romani, která se zaměřila na představení aktivit a nejvýznamnějších členů komory. Poté následovala debata s účastníky semináře.