Velvyslanectví České republiky v Římě

česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace Jihomoravského kraje v Římě

(Archivní článek, platnost skončena 28.03.2014 / 12:00.)

Dne 17.5. se u příležitosti zahájení provozu nové letecké linky Brno-Řím uskutečnila na Velvyslanectví ČR v Římě prezentace Jihomoravského kraje, jejíž součástí byl seminář věnovaný investičním příležitostem, znalostní ekonomice a vědecko-technické spolupráci mezi Českou republikou a Itálií.

Seminář, který byl realizován v rámci projektu ekonomické diplomacie, byl doplněn o představení mezinárodního letiště v Brně, pravidelného leteckého spojení s Římem, turistických zajímavostí Jihomoravského kraje a přednáškou o vinařství na jižní Moravě. Účastníci mohli na závěr vyzkoušet vybrané vzorky z kolekce Salonu vín ČR pro rok 2011 a vystoupila rovněž tradiční jihomoravská cimbálová kapela.

Přítomné v úvodu semináře, který se uskutečnil v reprezentativních prostorách ZÚ Řím, pozdravil nejprve velvyslanec ČR v Itálii V. Zavázal a poté hejtman Jihomoravského kraje M. Hašek, který vedl  delegaci kraje během návštěvy v Římě.

Jihomoravský kraj se v Římě představil jako dynamicky se rozvíjející region se silnou akademickou a technologickou základnou, díky níž má odpovídající mezinárodní ambice a úspěchy. Ředitel Jihomoravského centra pro mezinárodní mobilitu M. Šifalda během svého vystoupení zdůraznil, že kraj dlouhodobě podporuje rozvoj univerzit a vědecko technické spolupráce v rámci své rozvojové strategie. Centrum pro mezinárodní mobilitu do Brna úspěšně přivádí přední výzkumníky a nadané studenty ze zahraničí, kteří mají příležitost působit na brněnských univerzitách a v místních výzkumných ústavech. Brno těží ze široké akademické základny čítající na 90 000 studentů vysokých škol a zároveň z výhod čerpání finanční podpory z evropských fondů.