Velvyslanectví České republiky v Římě

česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace Zlínského kraje v Římě (27. listopadu 2010)

(Archivní článek, platnost skončena 30.11.2014.)

Prezentace Zlínského kraje proběhla v reprezentačních prostorách Velvyslanectví ČR v Římě v dopoledních hodinách a předcházela státní recepci k 28. říjnu. Cílem prezentace bylo představit potenciál Zlínského kraje a seznámit italskou odbornou veřejnost s tím, co kraj nabízí v oblasti cestovního ruchu a podnikání. V úvodu prezentace vystoupil se svým příspěvkem velvyslanec ČR v Itálii Vladimír Zavázal, na kterého navázal náměstek hejtmana Zlínského kraje Jindřich Ondruš.

S tématickými prezentacemi následně vystoupili Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s. a Iva Kuželová ze společnosti Industry Servis ZK, a.s.. V prvním případě šlo o představení turistického potenciálu Zlínského kraje (cestovní ruch včetně  kongresové turistiky), v druhém případě pak o představení Průmyslové zóny Holešov potenciálním investorům.

Po ukončení těchto prezentací přítomné seznámil obchodní rada Velvyslanectví ČR v Římě Petr Jaroš s aktivitami obchodně – ekonomického úseku ZÚ Řím, na kterého navázal s krátkou prezentací aktivit zastoupení agentury CzechTourism v Itálii jeho ředitel Luboš Rosenberg. Prezentace byla moderována a tlumočena do italského jazyka  paní Martinou Dlabajovou z poradenské společnosti Seven Partners.

Na samý závěr prezentace proběhlo losování o ceny věnované Zlínským krajem, po kterém následovalo společenské setkání účastníků prezentace a degustace typických regionálních gastronomických specialit.

Celé akce se zúčastnilo na 60 zástupců italské odborné veřejnosti z oboru turistiky (cestovní kanceláře, tour operátoři), zástupci médií, poradenských firem, bank, podnikatelských sdružení a oborových asociací.